027
   І-71


   
    Інститут рукопису Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського : формування фонду, науково-дослідницька та науково-інформаційна діяльність, створення електронного ресурсу (2000–2021) [Текст] : монографія / НАН України, НБУ ім. В. І. Вернадського, Ін-т рукопису ; авт. кол. : Т. О. Батанова [та ін.]. - Київ : НБУВ, 2021. - 516 с. - Бібліогр.: с. 477-509. - ISBN 978-966-02-9834-7 : 297 грн. 90 к.
    Содержание:
Дубровіна, Л. А. Дослідження фондів рукописних книг : історія та теорія рукописно-книжної спадщини, конкретно-історичні студії, формування електронного ресурсу / Л. А. Дубровіна, О. М. Гальченко, О. П. Бодак. - С .11-91.
Дубровіна, Л. А. Комплексні джерелознавчі й книгознавчі дослідження рукописних та книжних зібрань і колекцій / Л. А. Дубровіна, Т. В. Коваль, О. П. Бодак. - С .91-161.
Корчемна, І. С. Комплектування та опрацювання особових архівних фрндів у 2000-2021 роках, архівні довідники та створення електронного ресурсу / І. С. Корчемна, Л. В. Гарбар. - С .161-235.
Дубровіна, Л. А. Науково-дослідницькі проєкти з історії науки, архівної та бібліотечної справи. Створення інтегрованих ресурсів книжкової та документальної спадщини / Л. А. Дубровіна, Н. М. Зубкова. - С .235-295.
Степченко, О. П. Популяризація наукових знань, соціокультурна та видавнича діяльність, обслуговування читачів / О. П. Степченко, А. М. Сукало. - С .295-335.
УДК
Рубрики: Рукописи
   Рукописна книга

   Науково-дослідна робота

   Наукова діяльність

   Електронний ресурс

   Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського

   Обслуговування читачів

   Соціокультурна та видавнича діяльність

   Бібліотечна справа

Аннотация: У виданні представлені мета, засоби і результати науково-дослідницької та науково-інформаційної діяльності Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського за перше двадцятиріччя ХХІ ст. У трьох розділах колективної монографії розглядаються напрацювання фахівців ІР з науково-теоретичних та конкретно-історичних досліджень рукописних книг, джерелознавчого і книгознавчого вивчення рукописних та книжних зібрань і колекцій, з комплектування та опрацювання особових архівів, що разом складають історико-культурну спадщину України, яка зберігається у фондах одного з найбільш знакових підрозділів Бібліотеки – рукописного. Четвертий розділ присвячено висвітленню науково-дослідницьких проєктів з історії науки, архівної та бібліотечної справи України. Популяризація наукових знань, соціокультурна та видавнича діяльність, обслуговування читачів в ІР актуалізуються в п’ятому розділі видання. Значна увага акцентується на таких пріоритетних напрямах роботи ІР НБУВ, як створення інформаційних ресурсів на засадах цифрових технологій та організація відкритого доступу до документальних джерел. У Додатках надано відомості про кадровий склад ІР НБУВ, наукові та публічні заходи, в яких брали участь співробітники ІР, електронні виставки, бібліографію науковців за 2018–2021 рр. Розраховано на широкий науковий та суспільний загал.

Держатели документа:
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека

Доп.точки доступа:
Батанова, Т. О. \авт. кол.\; НАН України, НБУ ім. В. І. Вернадського, Ін-т рукопису
Экземпляры всего: 1
ОК/ДГН (1)
Свободны: ОК/ДГН (1)