Главная Упрощенный режим Описание Шлюз Z39.50
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Електронний каталог книг - результаты поиска

Вид поиска

Лічільник відвідувань
Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Пугач, Олексій Васильович$<.>)
Общее количество найденных документов : 2
Показаны документы с 1 по 2
1.
В 13963
   94(477)
   П 88


    Пугач, Олексій Васильович.
    Отаман Коваль [Текст] : іст.-док. нарис / Олекса Пугач. - Київ : Ліра-К, 2020. - 453 с. : іл. - До 100-річчя Укр. Революції 1917-1921 рр.- Бібліогр. в підрядк. прим. - ISBN 978-617-7910-08-3 : 384 грн.
УДК
Рубрики: Українська революція, 1917-1920 рр.
   Національні визвольні рухи

   Полтавська область
Аннотация: У книзі розповідається про повстанський рух козаків і селян Гадяцького і Зіньківського повітів Полтавської губернії в 1920-ті роки, який був спрямований проти московських більшовицьких окупантів, що у грудні 1919 року прийшли в Україну і намагалися реалізувати ленінську політику «военного коммунизма» – проводити в полтавських селах і хуторах масові грабунки хліба та інших продуктів, а до непокірних – червоний терор. У відповідь на це мародерство, беззаконня і свавілля піднялися козаки і селяни, на чолі яких стали члени Гадяцького повітового комітету УКП (боротьбистів) Олександр Коваль і Іван Бутко, їхні прибічники Іван Крупський, Федір Буховецький, Олексій Дмитренко та багато інших сміливих і рішучих борців за волю України. До рішучої боротьби проти московських окупантів закликала також і широко відома та авторитетна українська письменниця і громадська діячка Олена Пчілка. Проживаючи у Гадячі та приймаючи активну участь у громадському житті і національно-патріотичному вихованні молоді, вона наочно побачила всю підступність і підлість політики московських більшовиків. Не випадково, що вже у лютому 1920 року вона з трибуни безпартійної селянської конференції повіту закликала боротися проти цих окупантів та гнати їх із рідної землі. Під впливом цих та інших закликів і звернень, боротьбу проти московських поневолювачів очолили також відомі отамани Л.Христовий, М.Мандик, а також маловідомі ватажки Антоненко, Бей, Листопад, Кундій, Мартинович, Степенко (Дорош), Тяло та багато інших. І все ж, особливу увагу в книзі приділено постаті отамана О.Коваля, який був ідейним борцем за Радянську, але самостійну і незалежну від Москви Українську соціалістичну демократичну республіку, яка б мала свій уряд, свою українську армію, свої закони і свої порядки. Всі події і дії героїв висвітлені на основі документів архіву УСБУ в Полтавській області, Державного архіву Полтавської області (ДАПО), спогадів безпосередніх учасників тих подій, переказів їхніх рідних і близьких. До книги зібрані рідкісні фотознімки, у тому числі зі справ ГПУ-НКВД, які зберігаються в архіві УСБУ області. Ця книга буде цікавою і корисною всім, хто хоче знати правду про героїчний і трагічний період історії нашої України.

Держатели документа:
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека

Доп.точки доступа:
Коваль, Олександр Іванович (1897-?) \о нем\
Экземпляры всего: 1
ОК (1)
Свободны: ОК (1)
Найти похожие

2.
Б 106911
   94(477)
   П 88


    Пугач, Олексій Васильович.
    Отаман Левченко [Текст] : іст.-док. нарис / Олекса Пугач. - Київ : Ліра-К, 2020. - 411 с. - До 100-річчя укр. революції 1917-1921 рр.- Бібліогр. в підрядк. прим. - ISBN 978-617-7844-15-9 : 252 грн.
УДК
Рубрики: Українська революція 1917-1920 рр.
   Національно-визвольні рухи

   Полтавська область
Аннотация: Пропонована читачам книга розповідає про Кобеляцьку організацію УКП (боротьбистів), яка влітку 1919 року, під час денікінської навали намагалася започаткувати Українську Повстанську Армію, утворивши на території Кобеляцького повіту для боротьби з денікінцями два партизанських полка…Бойові шляхи цих та інших українських загонів призвели до звільнення України від білогвардійських загарбників, але одночасно з тим вони сприяли третьому приходу на Україну інших загарбників – московських більшовиків, які почали реалізовувати ленінську політику «воєнного коммунізма»: масові грабунки селян, конфіскації, реквізиції, мародерство, червоний терор, беззаконня і свавілля… Намагаючись це припинити, керівники УКП (боротьбистів) неодноразово пропонували більшовикам шляхи до порозуміння і братської співпраця на спільному шляху до побудови соціалізму. Однак ті відмовились задовольняти ці законні і справедливі вимоги і продовжували жорстоку, антинародну політику, що вже в травні 1920 року і призвело до всезагального вибуху – повстань козаків і селян. В Кобеляцькому повіті ці повстання очолили Андрій Левченко, П.Погорілий та інші колишні офіцери царської армії і армії УНР. Активну роль у цій боротьбі також відігравали козаки із роду Гречанів, Твердохлібів, Дриждів та сотні інших сміливих і рішучих борців за волю і незалежність України. Основним гаслом цих борців було «Вільна Україна», а символами – малиновий козацький та жовто-блакитний прапори. Під цими прапорами козаки-повстанці виявляли масовий героїзм, відвагу і саможертовність. Книга ця спирається на архівні документи та свідчення учасників тих подій, тому буде цікавою і корисною всім, хто намагається пізнати і усвідомити правдиву історію України.

Держатели документа:
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека

Доп.точки доступа:
Левченко, Андрій Іванович (1895-1923) \о нем\; Пугач олекса
Экземпляры всего: 1
ОК (1)
Свободны: ОК (1)
Найти похожие

 
© Международная Ассоциация пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий
(Ассоциация ЭБНИТ)